Nasza firma powstała w 2007 roku. Jesteśmy młodą działalnością, ale chcemy pielęgnować te tak ważne, szczególnie w naszym regionie szydłowieckim, tradycje kamieniarskie. Jesteśmy przekonani, że warto wykorzystać w pełni to co daje nam natura i ziemia na której żyjemy.

Nasze wyroby świetnie sprawdzają się na zewnątrz przy wykończeniach elewacji, do budowy ogrodzeń, chodników, oczek wodnych, grilli ogrodowych, schodów, parapetów oraz wewnątrz jako dekoracja ścian, kominków, itp.

Współpracujemy również z artystami kamieniarskimi i rzeźbiarzami, którzy potrafią wykonać indywidualne prace z tego surowca.

W trosce o każdego klienta ciągle poszerzamy ofert handlową, wprowadzamy nowe produkty, a także pilnujemy terminów naszych działań.

Szydłowiecki piaskowiec - gruboławicowy, drobnoziarnisty, o białej lub jasnożółtej barwie, łatwo poddaje się obróbce. Użyty do wystroju elewacji czy jako surowiec rzeźbiarski ciemniejsze z czasem, twardnieje i bardzo długo nie ulega negatywnym wpływom pogody. Dlatego zdobył renomę dobrego surowca do wykonywania nie tylko rzeźb, ale także elementów dekoru architektonicznego i wykładzin elewacyjnych. Po II wojnie światowej zdobył sławę doskonałego, trwałego i taniego surowca używanego do odbudowy zabytków architektury. Posłużył do odbudowy zniszczonej Warszawy, wykonane z niego elementy można spotkań na Wawelu, a także w wielu reprezentacyjnych gmachach za granicą.

Kontakt z nami

AKKA Kamieniarstwo

Śmiłów 12

26-502 Jastrząb

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Webiste: www.akka.org.pl